PolskiAngielski

Paulla Beata Pulsakowska ul. Katowicka 16, 41-600 Świętochłowice Tel:+48 503 478 133

E-mail:chemiaswce@wp.pl

Wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Rodzaje lakierów do włosów

Rodzaje lakierów do włosów

Data dodania: 12-01-2022
Każda kobieta lubi mieć estetyczną i efektowną fryzurę. Właśnie dlatego panie często zwracają uwagę na to, jaki szampon czy odżywka najlepiej sprawdzą się do rodzaju ich włosów. Oprócz tego inwestują też w produkty, które pozwalają na utrwalenie fryzury. Jednym z najpopularniejszych jest oczywiście lakier do włosów. Wybór takich produktów jest niezwykle szeroki. Jakie rodzaje lakierów do włosów wyróżniamy i na co warto zwracać uwagę, wybierając je?

Lakier mokry, a może suchy? 


Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej produktów kosmetycznych. Mowa tutaj zarówno o pielęgnacji twarzy, ciała, jak i o omawianych lakierach do włosów. Jednym z podstawowych kryteriów ich podziału jest podział na suche i mokre. Pierwsze z nich jak sama nazwa wskazuje, mogą być stosowane wyłącznie na suche włosy. Jest to spray, czyli jeden z najpopularniejszych produktów.

Cieszy się dużym zainteresowaniem z uwagi na to, że działa bardzo szybko. Lakier mokry jest z kolei przeznaczony do zastosowania na mokrych włosach. W zależności od potrzeb można go używać na świeżo umyte włosy albo podczas suszenia. Taki produkt może być stosowany zamiast pianki czy żelu. Warto wspomnieć, że zapewniają mocniejsze utrwalenie od omawianych wcześniej lakierów suchych.
 

Jakie jeszcze rodzaje lakierów do włosów wyróżniamy? 


Możemy wyróżnić kilka rodzajów lakierów do włosów, które mają zagwarantować konkretny efekt. Mowa tutaj przede wszystkim o:

  • lakierach mocno utrwalających, których działanie często sięga nawet 72 godzin,
  • lakierach modelujących, które sprawiają, że fryzura jest skutecznie utrwalona, a włosy nie są posklejane ani obciążone,
  • lakierach nabłyszczających, które dodatkowo nadają włosom blasku,
  • lakierach pielęgnacyjnych, które mają działanie witaminizujące albo chronią włosy przed działaniem promieni słonecznych.


Wybierając odpowiedni lakier do włosów, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj włosów (inny produkt sprawdzi się do naturalnych i cienkich, a inny do kręconych i farbowanych), rodzaj fryzury, która będzie nim utrwalana i ewentualne dodatkowe oczekiwania co do produktu, na przykład związane z nabłyszczaniem.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Copyright © Paulla Beata Pulsakowska - Wszelkie prawa zastrzeżone. - Realizacja: TechnikaReklamy.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu