PolskiAngielski

Paulla Beata Pulsakowska ul. Katowicka 16, 41-600 Świętochłowice Tel:+48 503 478 133

E-mail:chemiaswce@wp.pl

Wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Jakie środki najlepiej nadają się do czyszczenia dywanów i tapicerek?

Jakie środki najlepiej nadają się do czyszczenia dywanów i tapicerek?

Data dodania: 05-04-2022
Aby skutecznie posprzątać mieszkanie czy biuro, trzeba zaopatrzyć się w dobrej jakości środki. Jest to szczególnie ważne w przypadku problematycznych powierzchni, takich jak na przykład dywany czy tapicerki. Plamy, które się na nich pojawiają, niejednokrotnie są bardzo uciążliwe do usunięcia. Szczególnie kłopotliwe bywają te, które nie są czyszczone na bieżąco. W jakie środki najlepiej się zaopatrzyć, aby skutecznie sobie z nimi radzić?

Jakimi sposobami można czyścić dywany i tapicerki? 


Dywan jest niewątpliwie jednym z ważniejszych elementów wyposażenia wielu wnętrz. Plamy czy inne zabrudzenia, które się na nim pojawiają, sprawiają, że salon czy inne pomieszczenie wygląda nieestetycznie. Właśnie dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób można się ich skutecznie pozbyć. W zależności od potrzeb i preferencji można to zrobić dwa sposoby.

Jednym z nich jest użycie odkurzacza piorącego, czyli metoda, która jest popularna przede wszystkim wśród firm, które profesjonalnie zajmują się sprzątaniem i oprócz środków do łazienki czy kuchni dysponują też odpowiednimi urządzeniami. Mimo tego, że ręczne pranie dywanów czy tapicerek bywa czasochłonne, to również pozwala na skuteczne pozbycie się uporczywych zabrudzeń. W każdym przypadku niezbędne jest wyposażenie się w środki, które poradzą sobie z plamami.
 

W jakie środki najlepiej zainwestować, aby radzić sobie z zabrudzeniami? 


Z uwagi na to, że plamy i inne zabrudzenia na dywanach i tapicerkach bywają naprawdę uciążliwe, dobrze zaopatrzyć się w specjalistyczne produkty. Jeżeli chodzi o środki do tapicerek i dywanów, to na rynku dostępne są produkty przeznaczone zarówno do czyszczenia na mokro, jak i na sucho. Dobrej jakości preparaty wnikają głęboko w strukturę dywanu, dzięki czemu likwidują zanieczyszczenia, a do tego neutralizują zapachy i pozostawiają efekt puszystości. Na uwagę zasługuje na przykład proszek do prania dywanów Vanish, który nie tylko skutecznie usuwa bród, zapachy i kurz, ale do tego wysycha w ciągu 20 minut, co sprawia, że w naprawdę niedługim czasie można uzyskać pożądany efekt i odkurzyć wykładzinę.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Copyright © Paulla Beata Pulsakowska - Wszelkie prawa zastrzeżone. - Realizacja: TechnikaReklamy.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu